Miła uroczystość dla wyróżnionych członków Oddziału w Przemyślu odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie w dniu 3 lipca 2012 r.

Na wniosek Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Sybiracy Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu otrzymali z rąk Wojewody Podkarpackiego pani Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej odznaczenia państwowe za zaangażowanie i pracę społeczną na rzecz Związku Sybiraków. Wyróżnione osoby to wieloletni członkowie i aktywni działacze ZS, pełnili funkcje członków Oddziału w Przemyślu, a pan Mieczysław Tłuczek był członkiem Zarządu Głównego. Ich zaangażowanie w pracę na rzecz krzewienia wiedzy o Sybirakach, udział w przedsięwzięciach upamiętniających fakty z najnowszej historii Polski zostały docenione przez przyznanie im Krzyży Zasługi.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: Jerzy Rożko – Prezes Oddziału, Joanna Preiss – Wiceprezes oraz Stanisław Cichocki – Skarbnik.

Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowano wieloletniego członka Zarządu Oddziału i członka Zarządu Głównego poprzedniej kadencji Mieczysława Tłuczka oraz Helenę Czernicką – aktywnego, wzorowego członka Zarządu Oddziału.

Odznaczonym składamy gratulacje i życzenia dalszej pracy na rzecz Związku Sybiraków.

 

Na zdjęciu od lewej: Stanisław Cichocki, Joanna Preiss, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Jerzy Rożko, Helena Czernicka

Oprac.: Stanisława Żak, Oddział ZS w Przemyślu

 

Click to listen highlighted text!