We wtorek 22 listopada 2022 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Wśród laureatów XI edycji jest lubaczowianka- Barbara Krystyna Janczura.

W uroczystości uczestniczyli Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma, dr hab. Dariusz Iwaneczko Dyrektor IPN Oddział w Rzeszowie oraz przedstawiciele władz wojewódzkich Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr oraz Stanisław Kruczek członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wśród gości obecni byli samorządowcy, przedstawiciele placówek oświatowych i kulturalnych, policjanci,  rzeszowskie środowiska kultury i nauki, media.

Uroczystości towarzyszył recital zespołu „Buen Camino”, który zaprezentował twórczość mjr. Adama Kowalskiego z Rzeszowa, poety, legionisty, żołnierza Polskich Sił Zbrojnych. Honorowe wyróżnienie „Świadek Historii” otrzymały osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się Polsce w czasach wojennych i po okupacji. Swoją miłością do Ojczyzny zarażały innych poprzez upamiętnianie i popularyzowanie historii.

Click to listen highlighted text!