Związek Sybiraków – Koło w Głogowie jak co roku, był organizatorem uroczystości związanych z rocznicą napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka. W tym roku minęły 83 lata od tamtych okrutnych wydarzeń.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. polową w intencji Sybiraków, po której odbyła się część patriotyczna przy pomniku Sybiraków. Podczas uroczystości głos zabrał Stanisław Dwojny – Prezes Koło Związku Sybiraków w Głogowie
– Pamiętając o tym okrutnym czasie, my Sybiracy co roku spotykamy się, by modlić się za dusze tych, którzy zostali na Syberii oraz by dać świadectwo ich męki. Pochylmy głowy, by uczcić ich pamięć.

Tradycyjnie w głogowskich obchodach udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, gminnych,  służb mundurowych, związków kombatanckich, stowarzyszeń, zakładów pracy, partii politycznych oraz licznie przybyłe szkoły.
Krótką część artystyczną przygotowali uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Uczniów przygotowała Pani Danuta Koszela.

Opracowało: Koło w Głogowie

 

Click to listen highlighted text!