W dniu 7 lutego 2020 r. w Głogowie miało miejsce spotkanie z okazji 80. rocznicy pierwszej masowej wywózki na Sybir. Był to szczególny dzień dla Sybiraków z terenu Głogowa i okolic. W tym czasie mogli się wspólnie spotkać, wspomnieć i uczcić tych, którzy odeszli tam, na dalekiej Syberii, ale także tych, których zabrakło na tegorocznym spotkaniu.

Tradycyjnie w obchodach udział wzięło także Koło Związku Sybiraków z Gaworzyc. Przybyli przedstawiciele lokalnych władz: starosta głogowski Jarosław Dudkowiak, prezydent miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz, członek Zarządu Powiatu Głogowskiego Jeremi Hołownia. Do przybyłych skierował również słowo ks. dziekan Zbigniew Walaszek, a całość prowadził prezes Zarządu Koła Związku Sybiraków w Głogowie Stanisław Dwojny. Spotkanie uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie.

Od lewej: wiceprezes Zarządu Oddziału ZS w Legnicy Wanda Puchała, starosta głogowski Jarosław Dudkowiak, prezes Zarządu Koła ZS w Głogowie Stanisław Dwojny, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz

Przemówienie wygłosił prezes Stanisław Dwojny

Do uczestników spotkania rocznicowego zwróciła się również wiceprezes Zarządu Oddziału ZS w Legnicy Wanda Puchała

Podczas spotkania wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie

Sybiracy i zaproszeni goście

Autor: Aneta Skrzypczak

Click to listen highlighted text!