W dniu 13 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 103 przy ul. Limanowskiego 9 w Warszawie odbyło się spotkanie wielkanocne, tzw. „Jajeczko dla Sybiraków” Koła Warszawa-Mokotów, które skupia w swoich szeregach Sybiraków z dzielnic Wilanowa, Mokotowa i Ursynowa. W spotkaniu wzięło udział około 70 Sybiraków wraz z osobami towarzyszącymi.

Podczas spotkania wręczono Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków Janinie Smyrskiej oraz Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków Irenie Sochaczewskiej.

Naszą uroczystość zaszczycili: prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Warszawie Stanisław Sikorski, proboszcz parafii Ojców Bernardynów o. Egidiusz, który wygłosił słowo Boże skierowane do Sybiraków, Zespół Artystyczny „Ad-Rem” pod kierownictwem Sybiraczki Zofii Rosińskiej. Artyści, w większości rdzenni lwowiacy, w programie „Mój stary Lwów” przypomnieli nam przedwojenny Lwów, jego kulturę, ludzi, modę, piosenki, gwarę, obyczaje. Niejednemu z nas serce zabiło mocniej, a łezka zakręciła się w oku na znak przywróconych wspomnień.

Catering przygotowały panie Ewa i Bogusia – pracownice stołówki szkolnej. Organizacją spotkania zajęły się Sybiraczki – Leokadia Siwek, Czesława Gołąb i Zofia Czyżewska.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Spotkanie wielkanocne Sybiraków Koła Warszawa-Mokotów

Prezes Zarządu Oddziału Warszawskiego Stanisław Sikorski dokonał wręczenia odznaczeń Janinie Smyrskiej i Irenie Sochaczewskiej

Występ Zespołu Artystycznego „Ad-Rem”

Autor: Leokadia Siwek, wiceprezes Zarządu Koła Warszawa-Mokotów

Click to listen highlighted text!