Koło Fabryczna przy wsparciu Zarządu Oddziału zorganizowało w dniu 13.02.2022 r. uroczystość religijno-patriotyczną dla upamiętnienia Ofiar deportacji na Sybir w czasie II wojny światowej.
W kościele pod wezwaniem Najświętszej Matki Bożej Różańcowej w Złotnikach. O 12.00  odbyła się msza św. pod przewodnictwem proboszcza ks. Andrzeja Pańczaka – piękne kazanie wygłosił ks. Karol Żygadło.

Po mszy św. przeszliśmy pod Ołtarz Matki Bożej Królowej Polski i tam po przemówieniach: Prezesa ZO p. Eugeniusza Kuszki  i p. Ewy Kobel – w kolumbarium złożyliśmy kwiaty, przed Urną z Ziemią z Cmentarzy Syberyjskich i zapaliliśmy znicze. Po czym udaliśmy się na  rozmowy i wybór nowego Zarządu w Kole Fabryczna przy smacznych ciastkach, kawie i herbacie, które przygotowały Parafianie tutejszego Kościoła.

Przedstawicielom ZO we Wrocławiu, Sybirakom z Wrocławia i Parafianom ze Złotnik  oraz wszystkim uczestnikom z Koła Fabryczna serdecznie dziękuję za udział w uroczystościach poświęconych nie tylko naszym zesłaniom i deportacjom. Szczególnie dziękuję za udział w uroczystościach, w tych miejscach /Jugowice, Kościół św. Elżbiety Węgierskiej przy ul. Grabiszyńskiej 103 i Kościół Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Złotnikach/, którymi nasze Koło opiekuje się.

 W imieniu Zarządu
Koła Fabryczna
Antoni Tunkiewicz – Prezes

Harcerze z Hufca ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej
„Sybiracy a Syberia” – przemawia p. Ewa Kobel. Na ścieżce pamięci jest nasza też – tabliczka
Dzisiaj ks. Andrzeja – Mama – obchodzi 85 rocznicę urodzin.  Życzymy dużo zdrowia!
W imieniu Koła Fabryczna kwiaty złożyli, pp.: Stanisława Szarycz, Bogusława Chojenta i Antoni Tunkiewicz. Znicz zapaliła p. Barbara Kraszewska

 

Click to listen highlighted text!