Zbiórka  produktów  żywnościowych  żywności dla POLSKICH KOMBATANTÓW  I ICH RODZIN NA KRESACH  w  ramach  akcji  Stowarzyszenia  „Odra- Niemen”

To  już  5  raz  jak Koło Związku Sybiraków w Dębicy w zorganizowało  akcję zbiorki produktów żywnościowych dla rodaków.

Ziarnko do ziarnka. Burmistrz Miasta Dębica dołączył do akcji, jak też Gminne  Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej,  Publicznej Szkoły Podstawowej przy ulicy Niepodległości w Pilźnie, Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych, Szkoły Podstawowej w Słotowej, a także  Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska i Dom Kultury – w Pilźnie. Drukarnia „ZET” w Dębicy nieodpłatne wykonała 1500 szt. ulotek, a Hotel  „Willa Wiluszówka” udostępnił swe pomieszczenie na magazyn.

Zbiórka  prowadzona w biurze Koła zaowocowała  791 kg produktów. Ciężko było się obrócić gdy segregowaliśmy i pakowaliśmy dostarczone produkty. Musieliśmy zając część korytarza. Ale wszystko zostało posegregowane i przygotowane do transportu. To rekord tego co w tej akcji dostarczyli tylko do naszego biura ofiarodawcy.

Finalnym akcentem akcji była zbiórka przeprowadzona w dniu 18  grudnia w  Galerii Dębickiej.  Tutaj wsparli dyżurujących Sybiraków członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów z Rzeszowa i Strzelcy z  J.S 2017 w Dębicy .No to mamy REKORD. Wprawdzie nie o rekordy walczyliśmy ale o produkty dla Polaków na Kresach. TU MIESZKAŃCY DĘBICY przekazali w nasze ręce 912 kg żywności !!! Między innymi: 82 l oleju, 222 szt. opakowań makaronu, 164 kg ryżu i kasz różnych, 42 kg mąki, 260 szt. konserw mięsnych, 36 kg kawy prawdziwej, słodycze, cukierki, ciastka, czekolady etc.

Podsumowując akcję „Rodacy Bohaterom” organizowaną w Dębicy i okolicach przez Związek Sybiraków w Dębicy zebraliśmy: w biurze – 791 kg, w Pustkowie 160 kg, ze Słotowej i Pilzna 180 kg , w Galerii 912 kg = RAZEM : 2.043 kg – To BARDZO DUŻO !!!!

Dziękujemy koleżankom i kolegom z naszego koła, wszystkim tym których wymienialiśmy w poprzednich relacjach dębiczankom i dębiczanom, wszystkim LUDZIOM WIELKIEGO, DOBREGO SERCA. Znowu za rok podziałamy wspólnie.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Godzisz

 

Click to listen highlighted text!